مشخصات فردی و زندگینامه
نام:علی اکبر
نام خانوادگی:رستار
نخصص ها:فقه و اصول ، حقوق

زندگی نامه

تحصیلات جدیدم را در شهرستان قائمشهر (شاهی سابق ) شروع و تا ششم ابتدائی واول متوسطه نظام قدیم را در آن شهرستان و تا سوم متوسطه را در امیرکلا ودوره دبیرستان را تا اخذ دیپلم در شهرستان بابل گذرانده ودر سال تحصیلی 49-50 موفق به اخذ دیپلم در رشته طبیعی گردیدم. در همان سال با ارشادات و راهنمائی های مرحوم آیت الله روحانی نماینده حضرت امام (ره) وامام جمعه شهرستان بابل و یکی از اساتید محترم جناب حجة الاسلام و المسلمین شیخ محمد قائمی جهت تحصیل علوم دینی وفقهی وارد حوزه علمیه قم شده و تحصیلات مقدماتی و ادبیات عرب را نزد اساتید مختلف از جمله حجج اسلام شیخ جعفر ابدی و شیخ سلمان طهماسبی وشهید شیخ حجت توحیدی و مرحرم شیخ سعدی حیدری از فضلاء مازندرانی مقیم حوزه علمیه قم و مقداری را نیز در مدرسه مرحوم حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی (ره ) فرا گرفتم.  

در سطوح بالاتر کتاب مطول در معانی و بیان را نزد استاد فشارکی ولمعتین را نزداستاد باکوئی وحاشیه د رمنطق را نزد استاد طالقانی ورسائل ومکاسب و کفایتین را نزد مرحوم استاد ستوده ومرحوم استاد ذهنی تهرانی و اساتید دیگر حوزه خوانده و سطوح عالیه فقه و اصول ومقداری از فلسفه را نیز از اساتید و مراجع بزرگوار حوزه علمیه قم استفاده نموده و از درس خارج حضرات آیات فاضل ، مکارم ، بهجت ،لنگرودی و سید جعفر کریمی بهره برده وبیشترین استفاده فقهی و اصولی را از جلسات درس حضرت آیت الله العظمی شیخ حسین مظاهری اصفهانی داشته و ازشاگردان نزدیک و مورد عنایت آن بزرگوار و بیش از ده سال از خارج فقه واصول وی بهره وافر برده و درتدوین رساله عملیه آن استاد گرانمایه نقش موثر و مستقیم داشته ام .

در زمینه تدریس نیز توفیق تدریس کلیه کتب حوزوی در سطوح مقدماتی و متوسطه داشته ام . مقدمات ، سیوطی ، مغنی ، معالم ، حاشیه و لمعه تا کفایه را به طور خصوصی و مدتی نیز در مدارس علمیه حقانی و شهید صدوقی تدریس کرده ام . تخصص نسبی اینجانب که بیشترین تدریس مرا شامل می شود ادبیات عرب و تجزیه و ترکیب می باشد. درزمینه تدوین با توجه به کثرت کتب موجود در زمینه ها وموضوعات مختلف ضرورتی به اقدام در این کار ندیدم لیکن در موسسه دائره المعارف فقه اهل بیت علیه السلام همکاری داشته و مقالات متعددی به صورت گروهی یا شخصی تدوین نموده که علاوه بر آنچه که قبلا گفته شده و در پرونده آن مرکز موجود است مقالات ارتفاق ، اراقه ، ارتماس ، ارتزاق ، اراده و مایکره فی حال الاحرام می باشد که بعضی ازآنها در بازنگری و بازنویسی و تمام آنها در موسسه دائره المعارف فقه اهل بیت علیهم السلام بوده است . مدرک کارشناسی حوزه را دریافت نموده ام وبرای اخذ مدرک کارشناسی ارشد حوزه ، موضوع (( ذبح ماشینی )) را انتخاب نموده ام که باید بنویسم واز جهت مدرک دانشگاهی در کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران- مرکز قبول شده لیکن به خاطر مشکلات رفت و آمد در واحد قم تحصیل نموده و هم اکنون در حال تدوین پایان نامه با عنوان ((شرط ضمان در عقود امانی )) می باشم.